Walcz z żylakami jak najwcześniej

Obawiasz się, ze będziesz miała żylaki? Musisz mieć świadomość tego, ze jeśli miała je Twoja mama czy pra babcia, to tobie także one grożą. Niestety, nie jest to przyjemna przypadłość, gdyż nogi wtedy bolą, są ciężkie i spuchnięte. Uniemożliwia to bardzo często noszenie w lecie krótkich poddenek, gdyż żylaki są bardzo widoczne i wiele osób wstydzi się je pokazać. Co więcej, żylaki dotykają nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Co prawda, panów z takimi dolegliwościami jest znacznie mniej, ale dolegliwości mają te same.

Skuteczne leki farmakologiczne

Pomocne w walce oraz zapobieganiu żylakom będą leki na żylaki. Zapewnia one ulgę na długi czas i pozwolą odzyskać lekkość nóg. W przypadku posiadania pracy, która wymaga stania lub ciągłego chodzenia, warto mieć przy sobie różnego rodzaju żele na żylaki. Przydadzą się również na imprezach, na których chcesz potańczyć oraz wszelkiego rodzaju czynnościach, które angażują nogi.

Tabletki czy żel?

Jeśli nie lubisz smarować się żelami lub bardzo często nosisz rajstopy, co uniemożliwia szybą aplikację żelu czy maści, to spróbuj tabletki. Do bardzo skutecznych należy Rostil. Czym równi się żel od tabletek w działaniu? Przede wszystkim, żel działa szybciej, gdyż od razu aplikowany jest w bolące miejsce. W przypadku tabletek, nieco dłużej poczekamy na ulgę w żylakach, ale będzie ona trwała znacznie dłużej. To na jaką formę walki z żylakami się zdecydujesz zależy tylko od Ciebie.

2 Komentarzy

  1. Gosia

    żylaki spędzają mi sen z powiek, mam je już 20 lat.

  2. Halina

    Mnie na szczęście żylaki nie dotknęły mimo iż, ma je moja mama i siostra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *