Skutki pracy siedzącej

Jesteś księgową, pracujesz w biurze? Zazwyczaj każda praca biurowa wiąże się z siedzeniem przez minimum 7 godzin non stop przed biurkiem. Jednak również praca zdalna może być siedząca. Wtedy mimo tego, ze siedzimy w domu, to nasze ciało tak samo cierpi. Mowa tutaj o żylakach. Pracując w pozycji siedzącej, narażany się na nie szczególnie. Jeśli dodatkowo, nasza mama czy babcia mają żylaki, to mamy pewność, że dopadną one i nas. Wiedz, że choroba ta może prowadzić nawet do śmierci. Nie możemy więc dopuścić, do takiego rozwoju sytuacji.

Pomoc w lekach

W leczeniu żylaków i przynoszeniu ulgi w bólach nóg, ciężkości i opuchliźnie ulgę przynoszą maści na żylaki. Doskonale sprawdzi się również preparat w tabletkach. Warto wypróbować Diohespan Max. Bardzo dobrze sprawować może się DIH Max. Tabletki, należą do znacznie wygodniejszej formy walki z żylakami. W przypadku maści, nie będziemy w stanie użyć jej w pracy, jeśli nosimy rajstopy czy pończochy. W przypadku tabletek, nie musimy ściągać rajstop, ale wystarczy połykać pastylkę. Tabletki, mają również dłuższe działanie.

Zapobiegaj zamiast leczyć

Jeśli jeszcze żylaki nam nie dolegają, to warto sięgnąć po sport i zdrowe odżywianie, zamiast po tabletki. Dzięki temu, zapobiegniemy tworzeniu się nieestetycznie wystających żył. Najlepiej sprawdzają się sporty, które angażują całe ciało jak aerobik, koszykówka czy bieganie. W przypadku pracy siedzącej, trzeba w szczególności zadbać o to, aby zapewnić sobie minimum godzinę intensywnej aktywności fizycznej codziennie.

2 Komentarzy

  1. Maciek

    Mi również zaczynają pojawiać się żylaki.

  2. Patrycja

    Zawsze mam przy sobie tabletki na żylaki i w razie pojawiania się opuchlizny od razu zażywam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *