Aktywność fizyczna lekiem na żylaki

Większość czasu spędzasz na siedząco? W takim razie, z pewnością pracujesz w biurze. Mimo iż, niektórym wydaje się, ze taka praca jest banalnie łatwa, gdyż nie trzeba się ruszać, to jest to bardzo błędne myślenie. Wysilamy bowiem mózg, wiec bardzo wyczerpuje to psychicznie. Co więcej, w przyszłości grożą nam równie dolegliwości związane ze zbyt małą ilością ruchu jak żylaki.

Zagrożenie ze strony żylaków

Niewiele osób zdaje sobie sporawe z tego, że żylaki, mogą prowadzić nawet do śmierci, zaniedbane, trzeba wycinać i operować. Warto wiec zagłębić się w temat i dowiedzieć czy taka dolegliwość nam zagraża. Jeśli cierpi na nią mama i babcia, to niestety, żylaki w naszym przypadku są nieuniknione. Bardzo często stosuje się preparaty na żylaki. Zaś ci, którzy mają już dość spory problem stosują zarówno maści na żylaki jak i tabletki.

Następstwa braku ruchu

Zarówno żylakom, tak i większości chorobom, nawet tym genetycznym możesz zapobiegać. Warto postawić na aktywność fizyczną zanim sięgniemy po leki na żylaki. Sport jest wskazany nie tylko tym, którzy obawiają się żylaków, ale także osobom, które już ich posiadają. Warto chodzić na zajęcia grupowe zumby, aerobiku czy koszykówki. Jeśli nie jesteśmy w stanie dopasować się do umówionych godzin, to możemy samodzielnie organizować sobie czas aktywności. Doskonale na całe ciało działa bieganie oraz skakanie na trampolinie. Przy okazji zyskujemy piękną sylwetkę.

2 Komentarzy

  1. Ala

    Niestety, mam pracę siedzącą, więc żylaki dopadły i mnie.

  2. Beata

    Ja jeszcze żylaków nie mam, ale na pewno będę miała, ponieważ ma je moja mama i babcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *